Responsive menu

Ozdobná stropná lišta G19

Cena 6.18
Dostupnosť: doba dodania: 3-5 dni
Cena bez DPH: 5.15
KS

Classicstyle je rada líšt vyrobených zo speneného polystyrénu vysokej kvality.  Ich barokovo-viktoriánsky štýl zvýrazní a zvýši charakter klasického interiéru.

 

Dĺžka lišty: 2m

Informácie: Pre získanie perfektného konečného vzhľadu, sa výrobky Homestar montujú a skladujú na suchom mieste, pri izbovej teplote. Činnosti, ako je omietanie a maľovanie interiéru na nejakú dobu výrazne zvyšujú vlhkosť v miestnosti. Neskladujte ani neinštalujte lišty v takýchto podmienkach. Pri inštalácii sa treba vyhýbať kontaktu s vlhkým povrchom. Tiež sa vyhnite veľkým teplotným rozdielom medzi miestom skladovania a miestom montáže. Optimálna teplota je izbová teplota.
Náradie:
Kosorez, ceruzka, meter, huba, jemny brúsny papier, lepidlo na polystyrén.
Miesto aplikácie:
Výrobky Homestar sa dajú inštalovať prakticky na každý povrch. Povrch musí byť hladký, čistý, suchý, tvrdý, zbavený mastnoty, oleja alebo iných nečistôt. Stará tapeta alebo nestabilná omietka musia byť odstránené.

Montáž: a) lišty ku stene/stropu
Za pomoci hrebeňa na nanášanie lepidla, alebo pomocou vytlačnej pištole rovnomerne nanášame hrubú vrstvu lepidla na polystyrén na tú stranu lišty, ktorá bude pritisnutá k stene/stropu. Pritisneme lištu a nadbytočné lepidlo utrieme navlhčenou hubkou alebo handričkou.
b) spájanie líšt
Pri montáži poslednej lišty; natrieme ju tiež z oboch koncových strán lepidlom a vložíme medzi posledné lišty, tak aby boli napevno a neostala medzi nimi veľká medzera. Prebytok lepidla opäť utrieme handričkou alebo hubkou.
Ukončenie montáže: Po inštalácii líšt možme vzniknuté medzery a stopy po rezaní vyplniť lepidlom na polystyrén. Po vyschnutí lepidla môžme štukatériu premaľovať  rôznymi farbami dobrej kvality.
Odkazy: Tak ako pred montážou, aj počas nej nevystavujte lišty vlhkosti. Ak sa na nej objaví nejaké znečistenie, očistite navlhčenou hubkou, alebo pretrite jemne brúsnym papierom. Rezať pred maľovaním.
Po skončení prác odporúčame premaľovať farbami dobrej kvality.