Responsive menu

Stropná lišta MDB001 MARDOM

Cena 18.70
Dostupnosť: doba dodania: 3-5 dní
Cena bez DPH: 15.58
Výrobca: Mardom Decor
KS

Lišty Mardom Decor Prestige sú vyrobené z polyuretánovej peny s vysokou hustotou z ľahkého, ale veľmi odolného materiálu.

Mardom Decor ponúka široký sortiment výrobkov vhodných pre mnoho architektonických štýlov.

Profily sú opatrené náterom bielej farby, môžete na nich maľovať rôznymi farbami ktoré neobsahujú rozpúšťadlá.

 

Rozmer: 6,1 x 6,9 cm

Štandardná dĺžka: 240 cm
Materiál: polyuretán
Povrchová úprava: hladká s priľnavou farbou, saténová matná štruktúra, pripravená na maľovanie
Vlastnosti: ľahké, tvrdé, odolné voči vode a vlhkosti, odolné voči umývaniu, nehorľavé a netoxické

 

Položky označené ako FLEXflexibilné. Profily v tejto verzii, môžete ľahko použiť na zaokrúhlené steny, stropy a klenby. Inštalácia zakrivených prvkov je veľmi jednoduchá a prebieha rovnakým spôsobom ako pri bežných tuhých rímsach. Výhody štukatérie Mardom Decor sú; predovšetkým jednoduchá inštalácia, trvanlivosť a odolnosť voči poškodeniu.

 


Montáž:
Výrobky Mardom Decor je možné pripojiť k prakticky akémukoľvek povrchu. Povrch musí byť hladký, čistý, suchý a pevný, bez škvŕn od mastnoty, oleja a ďalších nečistôt. Staré tapety a nestabilné omietky by mali byť odstránené.

Montáž sa vykonáva v suchom prostredí, preto sa neodporúča montáž skoro po namaľovaní prietoru, vtedy zvyknú byť izby vlhké.  Príliš veľa vlhkosti môže spôsobiť rozmerové zmeny v prípade polyuretánových výrobkov.

Tiež sa vyhnite veľkým teplotným rozdielom medzi miestom skladovania a miestom montáže. Optimálna teplota je izbová teplota. 
Na hrany lišty (pozdĺž), ktoré budú pritisnuté k stene nanesieme lepidlo Mardom Decor a silno pritlačíme k stene. Prebytočné lepidlo, ktoré bude vytlačené spod lišty, utrieme navlhčenou hubkou alebo handričkou.
Pri montáži poslednej lišty; natrieme ju tiež z oboch koncových strán a vložíme medzi posledné lišty, tak aby boli napevno a neostala medzi nimi veľká medzera. Prebytok lepidla opäť utrieme handričkou alebo hubkou.
Pri lepení flexibilných líšt (ohybných) používame lepidlo Mardom Decor Fix Extra.

Lišty je po vyschnutí lepidla (min. 24hod) možné premaľovať  farbou, najlepšie vyššej kvality bez obsahu rozpúšťadiel.

Upozornenie: Tak ako pred montážou, aj počas nej nevystavujte lišty vlhkosti. Ak sa na nej objaví nejaké znečistenie, očitite navlhčenou hubkou, alebo pretrite jemne brúsnym papierom. Rezať pred maľovaním.
Po skončení prác, odporúčame maľovať farbami vyššej kvality.
Používajte len lepidlá Mardom Decor.

 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom