Responsive menu

Stropná polystyrénová lišta NA10

Cena 2.99
Dostupnosť: doba dodania: 3-5 dni
Cena bez DPH: 2.49
Výrobca: Domstyl
KS

Stropné lišty MODERN sú vyrobené z extrudovaného polystyrénu. Široká škála vzorov, rôzne tvary a veľkosti umožňujú dodať interiéru jedinečný šarm a individuálny charakter.

 

Rozmer lišty: 65x80mm

Dĺžka lišty: 2m


Informácie: Pre získanie perfektného konečného vzhľadu, sa výrobky montujú a skladujú na suchom mieste, pri izbovej teplote. Činnosti, ako je omietanie a maľovanie interiéru na nejakú dobu výrazne zvyšujú vlhkosť v miestnosti. Neskladujte ani neinštalujte lišty v takýchto podmienkach. Pri inštalácii sa treba vyhýbať kontaktu s vlhkým povrchom. Tiež sa vyhnite veľkým teplotným rozdielom medzi miestom skladovania a miestom montáže. Optimálna teplota je izbová teplota.
Náradie:
Kosorez, ceruzka, meter, huba, jemny brúsny papier, lepidlo na polystyrén.
Miesto aplikácie:
Povrch musí byť hladký, čistý, suchý, tvrdý, zbavený mastnoty, oleja alebo iných nečistôt. Stará tapeta alebo nestabilná omietka musia byť odstránené.

Montáž: a) lišty ku stene/stropu
Za pomoci hrebeňa na nanášanie lepidla, alebo pomocou vytlačnej pištole rovnomerne nanášame hrubú vrstvu lepidla na polystyrén na tú stranu lišty, ktorá bude pritisnutá k stene/stropu. Pritisneme lištu a nadbytočné lepidlo utrieme navlhčenou hubkou alebo handričkou.
b) spájanie líšt
Pri montáži poslednej lišty; natrieme ju tiež z oboch koncových strán lepidlom a vložíme medzi posledné lišty, tak aby boli napevno a neostala medzi nimi veľká medzera. Prebytok lepidla opäť utrieme handričkou alebo hubkou.
Ukončenie montáže: Po inštalácii líšt možme vzniknuté medzery a stopy po rezaní vyplniť lepidlom na polystyrén. Po vyschnutí lepidla môžme štukatériu premaľovať akrýlovými farbami.
Odkazy: Tak ako pred montážou, aj počas nej nevystavujte lišty vlhkosti. Ak sa na nej objaví nejaké znečistenie, očistite navlhčenou hubkou, alebo pretrite jemne brúsnym papierom. Rezať pred maľovaním.
Po skončení prác odporúčame premaľovať akrýlovými farbami.


Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom